Hızlı Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Online Terapi

Kayseri Online Terapi

Online terapi; sesli veya görüntülü aramalar yoluyla yapılabilir. Danışan ve terapist arasındaki bu etkileşimler, çevrimiçi terapi deneyimine dayalı olarak tasarlanmış güvenli bir platformda gerçekleştirilir. Online terapi ile bireysel psikoterapi, çocuk ve ergen psikoterapisi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi alanlarında profesyonel destek alabilirsiniz.

 
Kayseri  Online Terapiyi hangi durumlarda tercih edebilirsiniz? 
 
• İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını nedeniyle tedavi sürecindeki olası kesintileri önleyebilir ve sürecin daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olabilir.
• Şehir merkezinden uzakta yaşayan ve psikoterapi imkanları kısıtlı ya da hiç olmayan kişilerin ruh sağlığı hizmetlerine kolay ulaşımını sağlar. Ayrıca yolda ve trafikte zamanın boşa harcanmasını da önler. 
• Fiziksel koşullar veya bazı fiziksel engelleri nedeniyle evinden çıkamayan kişilere ruh sağlığı hizmeti verilmesine yardımcı olur. 
• Online terapi, kurumun bulunduğu binanın fiziki şartlarına, giriş çıkış saatlerine ve aynı mekanda düzenlenen diğer psikoterapi seansları ile koordinasyona uyma zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle online terapi, yüz yüze terapiye göre daha esnek çalışma ve planlama seçenekleri sunabilir.
 
Kayseri online terapinin avantajları nelerdir?
 
Kayseri online terapi almak isteyen kişilerin kliniğe veya ofise gitmek için plan yapmasına ve zaman harcamasına gerek yoktur. Bu sayede daha ulaşılabilir ve pratik bir yöntemdir. İnsanların kendilerini rahat ve güvende hissettikleri her yerde terapi yapılabilir. 
• Ülkenin bazı bölgelerinde profesyonel psikologlara ulaşmak zordur. Bu nedenle online tedavi yöntemleri psikoterapi hizmeti almak için daha uygun bir seçenektir. 
• İnsanların yaşadığı fiziksel hastalık dışarı çıkmalarına engel olabilir. Online terapi bu durumlarda psikolojik destek almak isteyenler için önemli bir  tedavi yöntemidir. Bu ve benzeri durumlar, online terapinin sunduğu psikoterapi hizmetlerinin daha geniş bir kitleyi kapsamasını sağlar.
• Pandemi sırasında meydana gelen izolasyon nedeniyle, çoğu insanın çalışma biçiminde ve sosyal çevre ile ilişkilerinde bazı değişiklikler meydana geldi. Bu koşullar, bu yeni düzene uyum sağlamada yeni kaygılar ve zorluklar getirdi. İnsanların zaten deneyimlemiş olduğu psikolojik engellerin artmasına neden olabilir. Bu durumda online terapi, kişilere kendilerini riske atmadan tedavi alma kolaylığı sağlamaktadır.
 
Kayseri online terapi nasıl yapılır?
 
Günümüzde pandemi koşullarının etkisiyle online terapiye talep artmıştır. Online terapi hizmeti vermek için çeşitli internet siteleri kurulmuş ve psikolojik danışma merkezleri açılmıştır. Online tedavi almadan önce gerekli araştırmaları yaparak uzman bir psikologdan online terapi veya online psikolog randevusu almanızı öneririz. 
Online tedavinin nasıl yapılacağından bahsedecek olursak;
• Önce bir ön görüşme yapılır, ardından uzmanlarımız karşılaştığınız sorunları değerlendirir. Online psikolog seçimi sizin için çok önemli bir konudur. Bu yüzden yaşadığınız sorun ile ilgili alanlarda uzmanlaşmış online psikologları seçmenizi tavsiye ediyoruz. 
• İkinci aşamada, online psikolog tarafından karşılaştığınız sorunlar listelenir ve size uygun zamanda randevu verilir.
• İlk oturumda yapılandırma tamamlanır, sorunlar ve danışan ve tanınır. Bu görüşmenin sonunda bir amaç belirlenir. Psikolojik sorunları olan bireylerin süreç sonunda ne istedikleri ve ulaşılabilir hedefler karşılıklı olarak belirlenir. 
Kayseri online terapi seans süresi yaklaşık olarak ilk görüşmeden sonra belirlenir. Sorun ve kapsamı bize sürecin uzunluğu hakkında bilgi verecektir.
 
Kayseri online terapi işe yarar mı?
 
Kayseri Online terapi hizmeti almak isteyen danışanların online terapinin etkili ve faydalı bir süreç olup olmadığı konusunda bazı soruları olabilir. Deneyimsiz durumlarla karşı karşıya kalındığında, bu tür kaygılar doğal olarak ortaya çıkacaktır. Ancak online terapinin yukarıda bahsedilen katkısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Araştırmalar, online terapinin yüz yüze tedavi kadar etkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca yapılan araştırmalar yüz yüze tedavide birçok tedavi şeklinin olumlu sonuçlarının online tedavide de benzer şekilde alınabileceğini göstermiştir. 
Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi durumu düşünüldüğünde online tedavi oldukça avantajlı bir yöntem olarak değerlendirilebilir. 
Bazı özel durumlarda online tedavi uygun olmayabilir. Bu koşullar arasında akıl hastalığı, intihar düşünceleri vb. olan bireylerle online terapi yapmak fayda sağlamaz.
Danışanın müdahaleye ihtiyaç duyabileceği psikoz gibi psikolojik problemlerde, terapist ve danışan aynı ortamda olmadığı için terapistin durumu kontrol etmesi zordur. Bu nedenle online terapiye başlamadan önce bir ön görüşme veya değerlendirme seansı yapılması ve duruma göre danışana fayda sağlayacaksa online terapiye başlanması uygundur.
 
 
Kayseri ücretsiz online terapi nasıl alınır?
 
1. Hastaneler ve sigorta kapsamı
Sağlık bakanlığına bağlı sağlık kurumlarından veya ruh sağlığı merkezlerinden alınan psikolojik destek hizmetlerinin maliyeti oldukça uygundur. Ancak bir devlet hastanesinde doğrudan psikologdan randevu alamazsınız. Bir psikiyatri bölümüne gitmeniz gerekiyor ve o sizi bir psikoloğa yönlendirmelidir. Böylece psikologla görüşme sağlayabilirsiniz.
 
2. Belediyeler 
Birçok Büyükşehir belediyesi veya ilçe belediyeler ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu tür sosyal hizmetler sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmek için yaşadığınız belediyeyi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 
3. Okul, Üniversite ve Sosyal hizmet merkezleri
Öğrencilik döneminiz boyunca okullardaki okul psikolojik danışmanlarından, Rehberlik araştırma merkezlerindeki psikolojik danışmanlardan destek alabilir, üniversite öğrencisiyseniz üniversitenizin psikolojik danışma bürosu aracılığıyla psikolojik destek alabilirsiniz. 
Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından verilen ücretsiz grup terapisini takip edebilirsiniz. Yurt dışı kadar yaygın olmasa da zaman zaman tedavi grupları ile karşılaşacaksınız. Bunun için çevrenizde bu tür etkinlikler düzenleyebilecek kurum ve kuruluşları sosyal medyadan takip edebilirsiniz. 
 
4.  Online psikolojik destek
Eskiden ülkemizde online psikolojik destek yaygın değildi ama özellikle Covid-19 sonrasında online psikolojik danışmanlık almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Psikoloğa gitmeye vakti olmayanlar veya merkezden uzakta yaşayanlar online psikolog hizmetlerinden yararlanabilirler. Bu yöntemi kullanarak terapist veya psikolog size genellikle ortalama tedavi fiyatının yarısını sağlayabilir. Kayseri online terapi hizmeti için randevu alabilirsiniz.
 
Unutmayın:
Online terapi alırken güvenilir bir web sitesini ziyaret ettiğinizden ve psikoloğun bilgilerini açıkça belirttiğinizden emin olun. Mutlak lisans eğitimini ve aldığı eğitimleri sorgulayın. Gerçek bir psikolog ya da psikolojik danışmandan online terapi aldığınıza emin olun.
 
Kayseri Psikolog | Kayseri Online Terapi | Kayseri Ücretsiz Online Terapi randevu için tıklayınız.